Phone Number: (+1) 6479096416 / Email: info@ngim.ca

دپارتمان زبان

آیلتس اندیکاتور – آزمون آنلاین آیلتس در دوران بحران

آیلتس برای کمک به متقاضیانی که درگیر محدودیت های دوران قرنطینه هستند آزمون جدیدی را به نام IELTS Indicator طراحی کرده است. در این تست آنلاین، می‌توانید در خانه و از طریق کامپیوتر خود، در آزمون آیلتس شرکت کنید!
این آزمون خانگی که کاملاً رسمی و معتبر است، از طرف گروه آیلتس طراحی شده و در جهت کمک به کشور‌هایی است که در حال حاضر درگیر ویروس کرونا شده¬اند و باید قوانین قرنطینه را رعایت کنند.
در این مطلب اطلاعات لازم و همچنین پاسخ پرسش‌هایی در این زمینه را در اختیار همراهان ویزاموندیال قرار می دهیم.
پرسش‌ها و پاسخ‌ها پیرامون این موضوعات خواهد بود:
• کدام کشورها و با چه هزینه ای؟
• آیا این تست هر چهار مهارت را شامل می‌شود؟
• آزمون عمومی یا آکادمیک؟
• تفاوت بین آیلتس آکادمیک و IELTS Indicator؟
• آیا نمره این آزمون آیلتس می‌تواند در برای پروسه های مهاجرتی استفاده شود؟
• برای آزمون خانگی به چه چیزهایی نیاز دارید؟
• اطلاعات مربوط به آزمون Speaking
• چگونگی ثبت نام برای آزمون IELTS Indicator

قبل از انجام هرگونه اقدام عجولانه برای ثبت نام، اول ببینید این آزمون برای شما مناسب است یا خیر؟
۱- کدام کشورها و به چه میزان؟
این آزمون برای ساکنین کشورهایی است که شیوع ویروس کرونا در آنها، مانع از برگزاری آزمون رسمی آیلتس شده است. لیست کشورهای مورد نظر، متعاقباً در تاریخ ۲۲ اپریل با جزئیات اعلام خواهد شد. هزینه آزمون و شرایط ثبت نام نیز در همان تاریخ اعلام می‌شود.

۲- آیا این آزمون شامل هر چهار مهارت است؟
بله؛ این آزمون دقیقاً شبیه آزمون کامپیوتری آیلتس با هر چهار مهارت خواهد بود. اگر با آزمون کامپیوتری آیلتس آشنایی ندارید، سری به سایت https://www.ielts.org بزنید. با چک کردن این سایت همچنین می‌توانید با شیوه امتحان، سوالات مشابه امتحانی، نحوه برگزاری آزمون و همچنین هزینه آن نیز آشنایی بیشتری پیدا کنید. نتیجه شرکت در آزمون Indicator تا یک هفته بعد از برگزاری اعلام می‌شود.
دقیقاً مشابه آزمون معمول آیلتس، هر مهارت، زمان محدود و مشخص خود را خواهد داشت؛ برای مثال برای بخش Reading، شرکت کننده فقط و فقط یک ساعت زمان خواهد داشت، نه بیشتر و نه کمتر.
سازمان رسمی برگزاری آزمون آیلتس، مسئول امضا و تأیید آزمون IELTS Indicator خواهد بود.

۳- آزمون آیلتس آکادمیک یا GT؟
این شیوه آزمون، فعلاً برای آزمون آکادمیک برگزار می‌شود؛ خبر هر گونه تغییری در این زمینه در ماه جاری اعلام خواهد شد. چه بسا امکان برگزاری آزمون IETLS General نیز به این شکل فراهم شود. امیدوار باشید.

۴- تفاوت بین IELTS Indicator و آیلتس معمولی چیست؟
فرمت کلی و میزان سختی آزمون، درست مشابه آزمون‌های دیگر است، اما تفاوتی نیز وجود دارد! آزمون معمولی آیلتس، مورد قبول ارگان‌ها و مراکز آموزشی در سراسر دنیاست، در حالی که آزمون IELTS Indicator فقط مخصوص شرایط فعلی جهان است و ممکن است مورد قبول بعضی مراکز و سازمان‌ها نباشد.
هشدار!
قبل از اقدام برای این آزمون، با مؤسسه آموزشی و یا دانشگاه خود تماس بگیرید تا مطمئن شوید که نمره آزمون IELTS Indicator مورد قبول آنها هست یا خیر.

۵- آیا می¬توانم از نمره این آزمون برای پروسه مهاجرت استفاده کنم؟
خیر به هیچ عنوان! این آزمون فقط برای افرادی طراحی شده است که بخواهند برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر اقدام کنند. اما همچنان اخبار را دنبال کنید زیرا احتمال تغییر این قوانین وجود دارد.

۶- برای برگزاری آزمون در خانه، به چه چیزهایی نیاز دارم؟
یک محیط ساکت و مناسب را برای امتحان در نظر بگیرید. به محض شروع امتحان، امکان هیچ توقف و یا استراحتی وجود نخواهد داشت! در صورت بروز هر گونه وقفه در منزل در جریان این امتحان، زمان یا نمره یا کل نتیجه آزمون را از دست خواهید داد.
استفاده از تلفن همراه و یا تبلت برای برگزاری امتحان مجاز نیست و فقط باید از لپ تاپ و یا کامپیوتر شخصی استفاده کنید.
اینترنت قوی و بدون قطعی سیستم، بسیار مهم است. اگر اینترنت خوبی ندارید، در امتحان شرکت نکنید.
داشتن یک هدفون و اسپیکر خوب برای امتحان Listening الزامی است. قبل از شروع امتحان، حتما کیفیت و میزان صدا را چک کنید.
سیستم خود را مجهز به میکروفون برای امتحان Speaking کنید.

۷- آزمون Speaking آنلاین آیلتس
آزمون IELTS Indicator نیز امتحان Speaking را دارد. شما از طریق کامپیوتر شخصی¬تان که میکروفن هم دارد، و از طریق یک ممتحن که با شما ارتباط تصویری برقرار می¬کند، در بخش Speaking آزمون شرکت می کنید. پس قبل از شروع از عملکرد میکروفن، سیستم و میزان صدا مطمئن باشید و قلم کاغذی برای یادداشت برداشتن در کنار خود داشته باشید چرا که در قسمت دوم آزمون Speaking به آن احتیاج خواهید داشت.

تیم حقوقی NGI متشکل از وکلای مجرب و متعهد می باشد که همگی عضو فعال و خوش سابقه کانون مشاورین مهاجرتی کانادا ICCRC می باشند

logo

دفتر مرکزی سازمان

امور مهاجرت جهانی نادری (NGI) در کانادا​

3rd Floor, Suite 302, 10271 Yonge St, Richmond Hill, ON, Canada – L4C3B5

Tel :    (+1) 6479096416

  Email : info@ngim.ca

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید