Phone Number: (+1) 6479096416 / Email: info@ngim.ca

توریستی

ویزای توریستی کانادا یا (Visitor Visa) همانگونه که از نام آن بر‌آید با اهدافی توریستی صادر می‌شود. نکته جالب در خصوص این ویزا این است که در حال حاضر این ویزا به شکل ویزای مولتی کانادا (Canada Multiple Visa) که در ایران با نام‌هایی همچون ویزای ۵ ساله کانادا نیز معروف شده، صادر می‌شوند. در واقع بنابر اعلام وب سایت سفارت کانادا به افسران مهاجرت این کشور توصیه شده‌است ویزای توریستی کانادا را تا جای ممکن به شکل ویزای مولتی صادر کنند.
دارندگان ویزای مولتی کانادا قادر خواهند بود تا زمان اعتبار ویزای خود (اعتبار ویزای مولتی کانادا تا زمان اعتبار پاسپورت است) در هر زمان و بدون محدودیت وارد خاک کانادا شوند و هر بار تا مدت ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشند. بعد از گذشت ۶ ماه کافی است یک بار ولو به مدت ۶ ساعت از کانادا خارج شوند و مجددا به این کشور بازگردند تا اقامت آنها در کانادا برای ۶ ماه دیگر بلامانع باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا فرم ارزیابی را پر کنید یا برای رزرو وقت مشاوره از طریق لینک ها و شماره های تماس درج شده با ما در ارتباط باشید.

مدارک لازم جهت سفر به کانادا

• پاسپورت معتبر داشته باشید
• از شرایط سلامتی خوبی برخوردار باشید
• افسر مهاجرت را متقاعد نمایید که به کشور خود باز می گردید مانند علایقی همچون کار، خانواده، دارایی و …
• داشتن پول کافی برای سفر خود

همچنین ممکن است موارد زیر از شما درخواست شود:
• انجام آزمایشات پزشکی
• دعوتنامه از شخصی که در کانادا زندگی می‌کند.
مشکلات پزشکی و سوء پیشینه میتواند منجر به عدم دریافت ویزای کانادا شود.
بازدید کننده کانادا باید بتواند اثبات کند که از نظر مالی توان ساپورت در مدت زمان حضور در کانادا را دارد.
یکی از مهم‌ترین شرایطی که فرد متقاضی اخذ ویزای توریستی کانادا باید داشته باشد این است که به وطن خود وابستگی داشته باشد و بتواند این وابستگی را به آفیسر مربوطه و اداره مهاجرت اثبات کند. مدارکی که بتواند نشان دهد فرد به کشور خود وابستگی دارد شامل حساب بانکی، سهام یا ملک، داشتن همسر و فرزند یا والدین، گواهی تحصیلی، مدارک شغلی معتبر است. با ارائه‌ی این مدارک به آنها نشان خواهید داد که قصد ماندن دائمی در کانادا را نداشته و فقط برای مدتی کوتاه می‌خواهید به کانادا سفر کنید.

در این نوع ویزا که همزمان با درخواست ویزای تحصیلی محصل در دانشگاه و یا مدرسه ارسال می‌شود، والدین دانش آموز و یا دانشجو می‌توانند ویزای همراه کانادا را با اعتباری ۶ ماهه دریافت نمایند. همچنین در این نوع ویزا که به آن ویزای TRV گفته می‌شود در صورتیکه یکی از والدین دارای ویزای کار یا تحصیل در کانادا باشد، فرزندان آنها برای دریافت ویزای تحصیلی نیازی به ارایه نامه قبولی از مدارس را ندارند و میتوانند بدون مشکل برای ویزای کانادا درخواست کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا فرم ارزیابی را پر کنید یا برای رزرو وقت مشاوره از طریق لینک ها و شماره های تماس درج شده با ما در ارتباط باشید.

نوعی ویزای توریستی کانادا برای والدین و یا پدر بزرگ و مادربزرگ فردی است که در کانادا اقامت دائم دارد. به بیان دیگر دعوت کننده می‌بایست فرزند و یا نوه متقاضی باشد. حداقل حقوق پایه دعوت کننده در کانادا نباید از ۲۴۰۰۰ دلار در سال کمتر باشد؛ مدارک اقامت و برگه‌های ارزشیابی شرایط مالی و مالیاتی فرد دعوت کننده نیز حتما باید ضمیمه پرونده درخواست سوپر ویزای کانادا شود. همچنین دعوت کننده باید بیمه خدمات درمانی متقاضی را حداقل برای یک سال از داخل خاک کانادا پرداخت کرده و فرد دعوت شونده باید زیرنظر پزشکان مورد اعتماد سفارت معاینه شود. تاییده پزشک معتمد سفارت از آن جهت است که سلامت متقاضی پیش از ورود به کانادا تایید شود تا هدف از اقامت در کانادا درمان و تحمیل هزینه‌های درمانی به دولت کانادا نباشد. اعتبار اعلام شده برای سوپر ویزای کانادا تا ده سال است اما از آنجائیکه گذرنامه‌های ایرانی حداکثر تا پنج سال اعتبار دارند، ویزا کانادا که از این طریق به متقاضیان ایرانی تعلق می‌گیرد پنج ساله است. این ویزا چند بار ورود است و به دارنده آن اجازه می دهد در هر بار ورود حداکثر دو سال در کانادا اقامت داشته باشد. پس از پایان اعتبار پاسپورت متقاضی نیاز به اقدام مجدد نیست و تنها برچسب سوپر ویزا بر روی پاسپورت جدید الصاق می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا فرم ارزیابی را پر کنید یا برای رزرو وقت مشاوره از طریق لینک ها و شماره های تماس درج شده با ما در ارتباط باشید.

ویزای تسهیلات (Facilitation Visas) به شهروندان کانادایی که دو تابعیتی هستند و گذرنامهٔ کانادایی ندارند اما گذرنامهٔ یک ملیت دیگر را دارند، اعطا می‌شود. در واقع به دلیل سخت بودن اخذ گذرنامهٔ کانادایی، مهر ویزای تسهیلات روی ویزای ملیت فرد دو تابعیتی زده می‌شود.
این ویزا برای چند ماه یا چند سال ممکن است اعتبار داشته باشد. اما در هر صورت فرد نباید هر بار بیشتر از ۶ ماه در کانادا باقی بماند. از آنجا‌که این ویزا برای مواقع ضروری صادر می‌شود، باید ادارهٔ مهاجرت را نسبت به ضروری بودن کارخود متقاعد کنید.

شرایط اخذ ویزای تسهیلات

برای دریافت این ویزا باید از طریق تاریخ تولد یا روش‌های دیگر شهروندی کانادا را داشته باشید. باید در شرایطی باشید که ورود سریع شما به خاک کانادا ضروری باشد. مثلا مدارک‌تان را گم کرده‌اید یا آنها را دزدیده‌اند و شما دپار مشکل شده‌اید. یا تابعیت دوگانه دارید و قبل از ترک کانادا، گذرنامهٔ کانادایی دریافت نکرده‌اید و موارد دیگر. همچنین باید ثابت کنید که به دلایلی که خارج از کنترل‌تان بوده، گذرنامهٔ کانادایی دریافت نکرده بودید.

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا فرم ارزیابی را پر کنید یا برای رزرو وقت مشاوره از طریق لینک ها و شماره های تماس درج شده با ما در ارتباط باشید.

اقامت موقت یا TRV برای افرادی است که با اهداف متفاوتی قصد سفر به کانادا را دارند. این اجازه فقط برای مدت زمانی است که فرد لازم دارد در کانادا حضور داشته باشد، مثلا حدود ۲ هفته برای شرکت در یک کارگاه آموزشی.
همچنین این ویزا به افرادی داده می‌شود که تمام معیارهای اقامت موقت در کانادا را دارند و البته قصد دارند فرزند خود را در کانادا به دنیا بیاورند. فرزندانی که در کانادا متولد می‌شوند، خود به خود شهروند کانادا به حساب می‌آیند.
مدت زمان اعتبار این ویزا فقط ۶ ماه است. حتی اگر سفارت زمان بیشتری به ویزا اختصاص بدهد، فرد نباید بیش از ۶ ماه در این کشور بماند.
لازم به ذکر است این ویزا به زنان اجازه نمی‌دهد که از مزایای پزشکی و اجتماعی ویژهٔ شهروندان کانادا استفاده کنند. همچنین اجازهٔ اقامت دائم و درخواست شهروندی نیز به مادران داده نخواهد شد. شرایط کلی اخذ این ویزا مانند ویزاهای دیگر است و البته به معاینات پزشکی نیازی نیست، مگر اینکه بارداری از نوع پرخطر باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا فرم ارزیابی را پر کنید یا برای رزرو وقت مشاوره از طریق لینک ها و شماره های تماس درج شده با ما در ارتباط باشید.

تیم حقوقی NGI متشکل از وکلای مجرب و متعهد می باشد که همگی عضو فعال و خوش سابقه کانون مشاورین مهاجرتی کانادا ICCRC می باشند

logo

دفتر مرکزی سازمان

امور مهاجرت جهانی نادری (NGI) در کانادا​

3rd Floor, Suite 302, 10271 Yonge St, Richmond Hill, ON, Canada – L4C3B5

Tel :    (+1) 6479096416

  Email : info@ngim.ca

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید