Phone Number: (+1) 6479096416 / Email: info@ngim.ca

تازه تررین خبرها

برنامه جدید مهاجرت به کبک در سال 2021

در بیانیه اعلام شده، توسط اداره مهاجرت کبک (MIFI) در تاریخ ۳ مارچ ۲۰۲۱، استان کبک در طی هفته های آینده ۳ برنامه جدید مهاجرت به کبک را بصورت آزمایشی راه اندازی خواهد کرد.
برنامه جدید مهاجرت به کبک شامل چه کسانی می شود؟
این سه برنامه جدید برای افرادی است که در یکی از موارد زیر سابقه کاری دارند :
فراوری موادغذایی
حوزه سلامت (کمک بهیار)
هوش مصنوعی، فناوری اطلاعات و جلوه های بصری
انتظار می رود این سه برنامه آزمایشی مهاجرتی جدید کبک در سال ۲۰۲۱، حداکثر برای ۵ سال اقدام به پذیرش مهاجر کند. هدف از ارائه این پایلوت آزمایشی کبک، جذب و حفظ مهاجرانی است که مهارت های آنها نیاز بازار کار کبک را برآورده می کند.
اداره مهاجرت کبک تصمیم دارد سالانه از طریق هر یک از برنامه های آزمایشی، حداکثر ۵۵۰ گواهینامه انتخاب کبک (CSQ) برای متقاضیان صادر کند. متقاضیان برای شرکت و انتخاب شدن در این پایلوت ها باید در بخش های واجد شرایط کار کنند ولی خانواده آن ها می توانند در هر جایی شاغل باشند.
شرایط عمومی لازم برای شرکت در برنامه آزمایشی کبک
اداره مهاجرت کبک برای این سه برنامه مهاجرتی جدید، شرایط عمومی در نظر گرفته است. علاقه مندان مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا باید به طور کلی شرایط زیر را داشته باشند:
• متقاضی باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد.
• متقاضی باید اثبات کند که حداقل برای سه ماه از نظر مالی هزینه خود و خانواده خود را تأمین می کند.
• در بیشتر این برنامه ها، داشتن سابقه کاری مرتبط در کبک مورد نیاز است. متقاضی باید با دارا بودن وضعیت اقامت قانونی، حداقل ۳۰ ساعت در هفته کار کرده و حقوق و دستمزد دریافت کرده باشد.
مشاغل واجد شرایط در بخش فرآوری مواد غذایی:
• قصاب صنعتی، متصدی برش قطعات گوشت، متصدی تهیه فرآورده های گوشت پرندگان و دیگر مشاغل مرتبط (NOC 9462)
• نیروی کار فرآوری مواد غذایی و آشامیدنی (NOC 9617)
• نیروی کار فرآوری ماهی و محصولات دریایی (NOC 9618)
• نظافت کنندگان تخصصی (NOC 6732)
• اپراتور ماشین آلات و فرآوری غذا و نوشیدنی (NOC 9461)
• نیروی کار کشاورزی (NOC 8431) به استثانی عنوان شغلی “chicken picker”
• نیروی کار در کارخانه های فرآوری ماهی و غذاهای دریایی (NOC 9463)
برنامه مهاجرتی کبک در حوزه سلامت
کبک برنامه ی کمک بهیار و همکار خدمات بیمار (Pilot program for orderlies) را برای متقاضیان مهاجرت و نیروی کار خارجی که حداقل ۱ سال به عنوان بهیار در کبک کار کرده اند، معرفی کرده است. در این برنامه، متقاضی باید مسلط به زبان فرانسه بوده و هنگام ارسال درخواست خود به عنوان دستیار پرستار و بهیار در استان کبک مشغول به کار باشد.
این برنامه به منظور بهبود شرایط کمبود نیروی کار که به دلیل همه گیری ویروس کرونا تشدید شده است، طراحی شده و در تاریخ ۳۱ مارچ ۲۰۲۱ راه اندازی خواهد شد. دو مسیر مهاجرتی تحت این برنامه وجود دارند که عبارتند از: مسیر کار (work) و مسیر تحصیلات – کار (studies-work)
شرایط متقاضیان برای مسیر کار در حوزه سلامت (work):
متقاضی علاوه بر تسلط به زبان فرانسه و اشتغال در زمان در خواست باید:
• یک مدرک مرتبط با کار بهیاری، که طی یک دوره آموزشی ۱ ساله و تمام وقت، و منطبق با مدرک دانشگاهی یا فنی حرفه ای کبک است، داشته باشد.
• حداقل ۲۴ ماه سابقه کار، طی سه سال قبل از تاریخ درخواست داشته باشد. حداقل ۱۲ ماه از این مدت، باید در کبک به انجام رسیده باشد.
این برنامه مختص افرادی است که به عنوان بهیار، کمک پرستار و کمک خدمه بیماران کار می کنند (NOC 3413). و اگر متقاضی در بخش بهداشت و درمان خارج از کبک کار کرده باشد، کار او باید در زمینه مراقبت های شخصی باشد تا سابقه کاری وی واجد شرایط در نظر گرفته شود.
شرایط متقاضیان برای مسیر تحصیلات – کار (studies-work):
متقاضیان مهاجرت به کانادا که قصد دارند از طریق برنامه دستیار پرستار و همکار خدمات بیمار کبک برای مسیر تحصیلات – کار اقدام کنند باید شرایط زیر را داشته باشند:
• طی دو سال پیش از ارسال درخواست، با مدرک فنی حرفه ای در کبک فارغ التحصیل شده باشد. این مدرک باید منجر به اشتغال فرد در مشاغل بهیاری شود.
• دارای حداقل ۱۲ ماه سابقه کار به عنوان بهیار در کبک باشد که دو سال پیش از ارسال درخواست و پس از تاریخ پایان دوره تحصیلی او باشد.
• همچنین، باید برنامه مطالعاتی دستیاری مراقبت های خانگی و سازمانی را با موفقیت پشت سر گذاشته و با مدرک فنی حرفه ای فارغ التحصیل شده باشد.
برنامه هوش مصنوعی، فناوری اطلاعات و جلوه های بصری استان کبک:
هدف از این برنامه آزمایشی، جذب نیروی کار بسیار ماهر برای شروع فعالیت در کبک در نظر گرفته شده است. همچنین این برنامه برای حفظ دانشجویان بین المللی که از دانشگاه های کبک مدرک تحصیلات تکمیلی تخصصی دریافت کرده اند، راه اندازی می شود.
دولت کبک با این برنامه، نیروی متخصص و حرفه ای مورد نیاز بازار کبک را نیز تامین می کند تا همچنان نسبت به سایر استان های کانادا در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی مزیت رقابتی خود را حفظ نماید.
این پایلوت از تاریخ ۲۲ اپریل ۲۰۲۱ راه اندازی خواهد شد. در این پایلوت دو مسیر از قبیل مسیر هوش مصنوعی و مسیر فناوری اطلاعات و جلوه های بصری در نظر گرفته شده است.
اداره مهاجرت کبک قصد دارد در هر سال در مجموع ۵۵۰ متقاضی در برنامه پایلوت هوش مصنوعی، فناوری اطلاعات و جلوه های بصری کبک، جذب نماید که از این تعداد ۲۷۵ سهیمه به نیروی متخصصی که فارغ التحصیل استان کبک بوده و در بخش هوش مصنوعی استان کبک مشغول بکار می باشد و تعداد ۲۷۵ سهیمه دیگر به آن دسته از متقاضیانی که فارغ التحصیل از استان کبک هستند و در بخش فناوری های اطلاعات و جلوه های بصری، مشغول بکار می باشند، اختصاص داده میشود.
در هر دو گروه دو نوع پروفایل وجود دارد:
1. فرانکوفون (Francophone)
2. فرانسیزاسیون (Francization)
پروفایل فرانکوفون شامل حال متقاضی می شود که، دارای مهارت شفاهی ۷ در مقیاس سطح مهارت زبان فرانسه کبک برای بزرگسالان مهاجر باشد. اگر متقاضی از طریق پروفایل فرانسیزاسیون (فرانسوی شدن) انتخاب شود، متقاضی بطور خودکار در طرح ادغام سازی مهاجران که تحت طرح Accompagnement Québec می باشد ثبت نام کرده، و این معیار قرار است به متقاضی در حمایت از یادگیری زبان فرانسه کمک کند.
شرایط متقاضیان برای هوش مصنوعی (Artificial intelligence):
متقاضی اقامت می تواند به عنوان نیروی کار خارجی یا فارغ التحصیل از کبک، درخواست خود را ارائه دهد.
اگر متقاضی
بعنوان نیروی کار خارجی باشد، باید دارای مدرک تحصیلی متناسبی با مدرک لیسانس کبک داشته باشد یا اینکه:
۱_ دارای ۲ سال سابقه کار در ۵ سال گذشته از تاریخ ارسال پرونده خود داشته باشد.
۲_ مدرک فوق لیسانس و یا دکتری که در یک سال قبل از درخواست خود داشته باشد.
اگر متقاضی
فارغ التحصیل کبک باشد علاوه بر داشتن پیشنهاد شغلی، باید در طی دو سال قبل از درخواست از دانشگاهی با تحصیلات عالی (DESS)، در مقطع فوق لیسانس یا دکترا فارغ التحصیل شده باشد و شش ماه سابقه کاری نیز ارائه دهد.

پیش نیازهای لازم برای مسیر فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی:
(Information technologies and visual effects)

برای دریافت CSQ از این برنامه:

۱_ متقاضی که بعنوان نیروی کار خارجی محسوب می شود باید دارای مدرک تحصیلی متناسب با مدرک لیسانس کبک داشته باشد؛
۲_ متقاضی باید در کبک استخدام شده یا پیشنهاد شغلی داشته باشد و طی ۵ سال قبل از ارسال درخواست خود، حداقل ۲۴ ماه در یک شغل تمام وقت واجد شرایط، سابقه کاری داشته باشد.
مشاغل واجد شرایط در بخش هوش مصنوعی، فناوری اطلاعات و جلوه های بصری:
• تحلیلگر و مشاور سیستم های اطلاعاتی ( NOC 2171)
• طراح گرافیک و تصویرگر (NOC 5241) فقط افرادی که در جلوه های بصری سابقه کار دارند.
• مدیر سیستم های رایانه ای و اطلاعاتی (NOC 0213 )
• مهندس نرم افزار و طراح ( NOC 2173)
• مهندس برق و الکترونیک ( NOC 2133)
• تهیه کننده، کارگردان و مشاغل مرتبط (NOC 5131) فقط افرادی که در جلوه های بصری سابقه کار دارند.
• برنامه نویس کامپیوتر و توسعه دهنده رسانه های تعاملی (NOC 2174)
• تکنسین ضبط صدا و تصویر (NOC 5225) فقط افرادی که در جلوه های بصری سابقه کار دارند.
• تکنسین شبکه کامپیوتر (NOC 2281)

برای واجد شرایط بودن در هر یک از این برنامه های آزمایشی, علاوه بر پیش نیازهای عمومی، شرایط خاص تری وجود دارد که درصورت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس گرفته و یا از طریق فرم ارسال پیام سوالات خود را مطرح کنید .

تیم حقوقی NGI متشکل از وکلای مجرب و متعهد می باشد که همگی عضو فعال و خوش سابقه کانون مشاورین مهاجرتی کانادا ICCRC می باشند

logo

دفتر مرکزی سازمان

امور مهاجرت جهانی نادری (NGI) در کانادا​

Address: 226 Bernard Ave, Richmond Hill, ON – Canada – Postal Code: L4S1E2

Tel :    (+1) 6479096416

  Email : info@ngim.ca

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید