Phone Number: (+1) 6479096416 / Email: info@ngim.ca

اخبار سرمایه گذاری

اداره مهاجرت کانادا تا 31 دسامبر 2021 قصد دارد 6000 پرستار خانگی یا caregiver مهاجر دارای سابقه کار در کانادا جذب کند و به آنها اقامت دائم دهد. منظور از پرستاران در اینجا پرستاران رسمی بیمارستانی نیست.

اداره مهاجرت کانادا در بیانیه ای که 15 آوریل منتشر کرده است اعلام نموده که به درخواست اقامت دائم پرستاران یا caregiver ها و نیز اعضای خانواده هایشان که سابقه کار خود را در داخل کانادا کسب کرده اند رسیدگی خواهد کرد. این این اداره همچنین گفته است که تا 30 ژوئن 2021 در مورد حداقل 1500 درخواست برای پایلوت های Home Child Care Provider و Home Support Worker تصمیم گیری خواهد کرد.

آقای مارکو مندچینو وزیر مهاجرت کانادا در بیانیه ای اعلام کرده است که “پرستاران یا caregiverهای مهاجر که از خانواده ها و سالمندان ما مراقبت می کنند اغلب از خانواده های خودشان دور هستند و همه گیری کرونا روند رسیدگی به درخواست اقامت دائم را کند کرده است و باعث شده که از خانواده هایشان دورتر بمانند. اما با اعلام این خبر ما قصد داریم مهاجران پرستار خانگی را به خانواده هایشان ملحق خواهیم کرد.”

اداره مهاجرت با اولویت دهی به این تصمیمات قادر خواهد بود به ویزای کار بیشتری برای پرستاران خانگی دارای جاب آفر معتبر جهت ارائه خدمات به خانواده ها صادر کند. در بیانیه ی اداره مهاجرت کانادا آمده است که همه گیری کرونا عملیات اداره مهاجرت را هم مختل کرده است؛ به ویژه با بسته شدن دفاتر و دورکاری کارمندان در انجام کارهای کاغذی وقفه افتاده است. در سال 2020 درخواست های ارسالی توسط پست کاهش چشمگیری داشت. در نتیجه اداره مهاجرت فرایند درخواست های مهاجرت و اقامت دائم را دیجیتالی کرده تا بتواند تا پایان سال جاری به درخواست هایی که در سال 2020 دریافت کرده رسیدگی کند. اداره مهاجرت گفته است که تا 31 می 2021 متقاضیان برنامه مهاجرت پرستار خانگی به کانادا را نسبت به دریافت درخواستشان مطلع خواهد کرد.

این برنامه مهاجرتی از 3 می 2021 آغاز به کار خواهد کرد. افرادی که درخواست خود را در سال 2020 به پایلوت های Home Child Care Provider و Home Support Worker ارائه داده اند نیازی به ارائه درخواست مجدد ندارند.

استان بریتیش کلمبیای کانادا در تاریخ بیست و نهم ژوئن ۲۰۲۱ از طریق برنامه مهاجرت استانی خود جدیدترین پذیرش خود طی سال جاری را برگزار کرده و مجموعا برای ۵۲ متقاضی دعوتنامه صادر کرده است.

در این پذیرش متقاضیان Skilled Worker و International Graduate در هر دو دسته اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا (EEBC) و Skills Immigration (SI) هدف گرفته شدند. بریتیش کلمبیا همچنین از طریق مسیر مهاجرتی Entrepreneur Immigration هم دعوتنامه صادر کرد. متقاضیان هم اینک ۳۰ روز تقویمی زمان دارند تا درخواست خود را برای نامینیشن استانی ارائه کند.

حداقل امتیاز متقاضیان منتخب در این پذیرش ۸۰ بوده است. استان بریتیش کلمبیای کانادا تا به اینجای سال جاری مجموعا برای ۵۷۸۲ متقاضی دعوتنامه صادر کرده است. اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا یا به اختصار EEBC متقاضیانی را انتخاب می کند که در سیستم اکسپرس انتری دولت فدرال کانادا پروفایل معتبر دارند. دسته Skills Immigration هم برای کارگران ماهر و نیمه ماهری است که شغلشان در بریتیش کلمبیا با تقاضای بالایی روبروست.

چنانچه علاقه مند به مهاجرت به بریتیش کلمبیا از طریق Express Entry BC (EEBC) و Skills Immigration هستید در گام نخست باید از طریق پورتال آنلاین برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا پروفایلی ایجاد کنید و در Skills Immigration Registration System (SIRS) ثبت نام کنید. سپس بر اساس عواملی نظیر سن، تحصیلات، دانش زبانی، سطح تحصیلات سابقه کار، مکان استخدامتان در بریتیش کلمبیا و حقوقتان رتبه بندی می شوید. در صورت تایید می توانید از انتخاب استانی تان برای ارائه درخواست اقامت دائم به وزارت مهاجرت کانادا استفاده کنید.

پذیرش های اکسپرس انتری معمولا هر دو هفته یک بار برگزار می شوند و امکان صدور دعوتنامه تا سقف ۵۰۰۰ نفر در هر پذیرش وجود دارد. بریتیش کلمبیا از طریق برنامه مهاجرت استانی خود و سایر مسیرهای مهاجرتی به صورت هفتگی پذیرش برگزار می کند.

درباره تک پایلوت بریتیش کلمبیا –Tech Pilot
تک پایلوت – Tech Pilot – برنامه مهاجرت استانی برای جذب سریع نیروی کار و دانشجوی بین المللی مورد نیاز در بخش تکنولوژی است. متقاضیان باید در یکی از برنامه های مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا ثبت نام کرده باشند و در یکی از ۲۹ شغل واجد شرایط Tech Pilot جاب آفری داشته باشند که تاریخ اعتبار حداقل ۱۲ ماهه داشته باشد.

متقاضیان برای ارائه درخواست مهاجرت به بریتیش کلمبیا از طریق Skills Immigration یا Express Entry BC باید ابتدا پروفایلی را از طریق پورتال آنلاین برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا ایجاد کنند و زیرSkills Immigration Registration System (SIRS) ثبت نام نمایند.

سپس بر اساس عواملی نظیر سن، تحصیلات، دانش زبانی، سطح تحصیلات سابقه کار، مکان استخدامتان در بریتیش کلمبیا و حقوقتان رتبه بندی می شوید. در صورت تایید می توانید از انتخاب استانی تان برای ارائه درخواست اقامت دائم به وزارت مهاجرت کانادا استفاده کنید.

در صورت دعوت شدن از طرف استان بریتیش کلمبیا ۳۰ روز فرصت دارید درخواست کامل خود را از طریق سیستم آنلاین برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا ارائه کنید. وقتی این کار را کردید ظرف دو یا سه ماه از تصمیم استان بریتیش کلمبیا مطلع خواهید شد. در صورتی که از طرف استان انتخاب شوید می توانید تقاضای خود برای اقامت دائم از طریق Provincial Nominee Class را به اداره مهاجرت کانادا ارائه کنید. انتخاب شما از طرف استان تا شش ماه اعتبار دارد.

استان کبک کانادا در هفدهم ژوئن ۲۰۲۱ طی پذیرشی که از طریق Regular Skilled Worker Program برگزار کرد برای ۶۹ متقاضی اسکیلد ورکر دعوتنامه صادر نموده است.

دعوتنامه ها برای متقاضیانی صادر شده که در پورتال ثبت نام آنلاین موسوم به Arrima دارای پروفایل Expression of Interest (EOI) بوده اند و جاب آفر معتبر داشته اند. این پنجمین پذیرش کبک در سال جاری میلادی است. استان کبک از ابتدای سال 2021 ماهانه پذیرش برگزار کرده و مجموعا برای ۵۴۵ متقاضی دعوتنامه صادر کرده است.

برای مهاجرت به کبک از طریق Regular Skilled Worker Program (RSWP) متقاضیان باید ابتدا پروفایل EOI خود را از طریق Arrima ثبت کنند. وزارت مهاجرت کبک یا Ministère de l’Immigration, de la Francisation et de l’Intégration (MIFI) بانک پروفایل ها را بررسی می کند و برای افرادی که بر اساس نیاز بازار کار کبک واجد معیارهای خاصی هستند دعوتنامه صادر می کند. گفتنی است استان کبک برنامه های مهاجرتی خود را بر اساس معیارها و فرایندهایی که متمایز از سایر برنامه های مهاجرتی کاناداست مدیریت می کند.

تیم حقوقی NGI متشکل از وکلای مجرب و متعهد می باشد که همگی عضو فعال و خوش سابقه کانون مشاورین مهاجرتی کانادا ICCRC می باشند

logo

دفتر مرکزی سازمان

امور مهاجرت جهانی نادری (NGI) در کانادا​

3rd Floor, Suite 302, 10271 Yonge St, Richmond Hill, ON, Canada – L4C3B5

Tel :    (+1) 6479096416

  Email : info@ngim.ca

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید